ul. Hrubieszowska 102/2,
22-100 Chełm

(082) 565 45 54
spoleczna_chelm@wp.pl

16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest  popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Fundacja WOŚP zorganizowała, już kolejny raz ogólnopolską akcję „Bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób”.  Już we wrześniu przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy i prowadzenia resuscytacji. Ponad 90 osób w naszej szkole wzięło udział w tej akcji.

Punktualnie o 12:00 i  przez kolejne 30 minut wykonywaliśmy cykle RKO (30 uciśnięć i 2 wdechy). Każdy prowadził akcję ratunkową bez podejścia i wykonania telefonu. To oznacza, że przy fantomach  zmienialiśmy się, a każdy wykonał przynajmniej pięć razy po 30 uciśnięć.

A oto mail od WOŚP:

Cieszy nas bardzo Wasze zgłoszenie do wspólnego Bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

Bardzo dziękujemy Wam za organizację w swoim środowisku lokalnym, 
wspólnej próby bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu 
resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.


Jesteście niesamowici, dziękujemy Wam za zaangażowanie i włożony trud!

Pozdrawiamy serdecznie
Fundacja WOŚP 
Program Edukacyjny Ratujemy i Uczymy Ratować