ul. Hrubieszowska 102/2,
22-100 Chełm

spoleczna_chelm@wp.pl

Drodzy Rodzice!

Dobiega końca kolejny rok szkolny. Rok wytężonej pracy, okres szczególny, obfitujący w wiele nowych doświadczeń. Od połowy marca w związku z pandemią byliśmy zmuszeni do organizacji zdalnego nauczania, jak się okazało w większości klas, aż do końca czerwca. Udało nam się  od 25 maja, jako jedynej placówce w Chełmie , wznowić zajęcia lekcyjne w budynku szkoły w klasach I- III z zachowaniem zaleceń sanitarnych. Uczniowie klasy ósmej systematycznie korzystali  z lekcji w szkole z przedmiotów egzaminacyjnych: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, co z pewnością pomogło im w lepszym  przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty, który przeprowadziliśmy w dniach 16-18 czerwca.

Bieżący rok szkolny kończymy pełni nadziei, iż od września będziemy mogli powitać już wszystkich naszych uczniów w szkole. Obecne nie znamy jeszcze żadnych decyzji Ministerstwa Edukacji. Oczywiście podjęliśmy już działania, aby przygotować się do nowego roku szkolnego, biorąc pod uwagę trzy warianty:

• nauczanie w budynku szkoły z zastosowaniem wszystkich zasad sanitarnych związanych z pandemią,
  • nauczanie hybrydowe – jednoczesne lekcje dla uczniów w szkole i zdalne przy wykorzystaniu sprzętu komputerowego i tablic interaktywnych (tak jak w klasach młodszych od 25 maja);
  • nauczanie zdalne - wyłącznie zajęcia online, dzięki którym uaktywnimy wszystkich uczniów podczas lekcji (w związku z tym prośba do Rodziców o zapewnienie uczniom dostępu do szybkiego łącza internetowego, a także sprawnych mikrofonów i kamerek).

W imieniu wszystkich pracowników Zespołu Szkół Społecznych w Chełmie oraz własnym pragnę podziękować Państwu za współpracę, za pomoc i wyrozumiałość, a także wsparcie naszych codziennych działań.

Życzę Państwu udanych, słonecznych wakacji oraz miłego wypoczynku.

Mariola Kosmowska – Dyrektor Szkoły