21 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lasów. W tym dniu uczniowie klasy 2 naszej szkoły - należący do koła Ligi Ochrony Przyrody - zamienili salę lekcyjną na salę „leśną”. Swoją wycieczkę do lasu rozpoczęli od wizyty w siedzibie Nadleśnictwa Chełm, gdzie złożyli życzenia i wręczyli drobne upominki. Następnie udali się do pobliskiego lasu – tam nie tylko spędzili miło czas na świeżym powietrzu, ale mieli okazję przeprowadzić wiele doświadczeń.

Na początku spisali co słyszą i widzą wokół siebie podczas „milczącego spaceru”, następnie szukali ciekawostek w miejscu, gdzie spadła rzucona wcześniej piłeczka, mierzyli obwód pnia wybranego przez siebie drzewa oraz miłorzębu, który jest pomnikiem przyrody. Na koniec sprawdzili jakie barwy można znaleźć w pozimowym lesie oraz mieli okazję, za pomocą małych ludzików, choć przez chwilę poczuć się jak najmniejsze zwierzęta leśne np. mrówka, czy żuczek.