W środę 15 czerwca uczniowie klas 4-8 wybrali się na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego. Była to doskonała okazja do przejścia  ścieżką przyrodniczą  "Dąb Dominik", poznania osobliwości tego terenu, obserwacji Jeziora Moszne, borów bagiennych i torfowisk. Uczniowie zwiedzili również tradycyjną zagrodę poleską "Poleskie Sioło" oraz mieli możliwość zdobycia informacji o programie Ochrony Żółwia Błotnego i Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt, w którym przebywają zwierzęta potrzebujące pomocy. Zwieńczeniem wyjazdu było  pieczenie kiełbasek przy ognisku.