Uczniowie klas VI - VIII uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego z udziałem gości z Anglii: Willa – rodowitego Brytyjczyka i Aleksandry – naszej absolwentki, która mieszka i studiuje w Plymouth. Była to wspaniała możliwość ćwiczenia umiejętności komunikacyjnych, poszerzania horyzontów, poznawania elementów kultury brytyjskiej jak i współczesnej sytuacji społeczno-politycznej w Wielkiej Brytanii.

Ola opowiedziała również jak wygląda studiowanie na angielskiej uczelni oraz udzieliła uczniom praktycznych wskazówek, jak mogą w przyszłości kontynuować edukację za granicą, przez co zmotywowała uczniów do jeszcze intensywniejszej nauki języka Szekspira.