ul. Hrubieszowska 102/2,
22-100 Chełm

(082) 565 45 54
spoleczna_chelm@wp.pl

We Wtorek 22 października 2019 r. w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Było to spotkanie z bohaterami trzech baśni Charles’a Perrault, które przeczytali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły: Nina, Olaf, Sergiusz, Maja, Misia, Kuba, Julia, Nikola, Maciek, Julia, Gabrysia, Weronika, Patryk oraz nauczyciele p. Iwona Jakubczak i p. Mariola Kosmowska. Po wysłuchaniu każdej baśni widzowie odpowiadali na pytania dotyczące treści utworu, za co zostali słodko nagrodzeni.

Podczas uroczystości odbyła się także inauguracja akcji „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Uczniowie klas 0-III mają za zadanie czytać codziennie minimum 10 minut i notować to w specjalnych dzienniczkach. Wszyscy uczniowie mogą włączyć się również w przygotowanie dekoracji „EKOLOGICZNEGO DRZEWA SŁODZIAKÓW”, poprzez wykonanie zwierzaka – słodziaka z materiałów użytych wtórnie,
w ramach recyklingu. Osoby, które dostarczą uzupełnione dzienniczki czytania do 15 listopada lub przyniosą „recyklingowego” zwierzaka do 7 listopada, wezmą udział w losowaniu nagród.

Baśnie były pięknie czytane, ale też wspaniale zapamiętane. Gratulujemy wszystkim. Dziękujemy uczniom, którzy wraz z organizatorkami p. Iwoną Jakubczak i p. Joanną Mackiewicz, pomogli
w przygotowaniu i prowadzeniu tego jesiennego czytelniczego spotkania.

Nie tylko w takie dni PAMIĘTAJMY, że czytanie książek to wspaniała rozrywka, niezapomniana przygoda, to radość poznawania nowych osób i miejsc – z książką w ręku nie ma czasu na nudę!