ul. Hrubieszowska 102/2,
22-100 Chełm

(082) 565 45 54
spoleczna_chelm@wp.pl

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego odbyła się tradycyjnie w Chełmskim Domu Kultury. Jak co roku, naszemu przedstawieniu przyświecała myśl przewodnia, czyli idea, którą chcieliśmy przedstawić widzom. Widownia jak zwykle dopisała, bo nasze rodziny i przyjaciele uwielbiają tę uroczystość.
W tym roku tematem przedstawienia była ekologia, a tytuł jego brzmiał:”Chrońmy Ziemię-nasz dom”.
Chcieliśmy pokazać nasz pomysł na segregowanie śmieci, dbanie o świeżość powietrza i czystość wód.

Dziewczynki z naszej klasy i klasy siódmej przedstawiły taniec powietrza. Wzięłyśmy również udział w scenie budowy fabryk zanieczyszczających środowisko. Bardzo kolorowy był występ naszych maluchów przedstawiających żabki, ptaki i polne kwiaty. W naszym przedstawieniu poruszyliśmy również temat płonących łąk i lasów. Bardzo podobała mi się choreografia klas piątej i pierwszej liceum. Uczniowie zagrali scenkę urodzin. W tej scenie, jak w lustrze, mogliśmy zobaczyć siebie i nasze imprezy urodzinowe.
Nigdy nie zdawałam sobie sprawy, ile plastikowych śmieci produkujemy w czasie przyjęcia urodzinowego. Te wszystkie czapeczki, plastikowe kubki i słomki, które używamy przez chwilę, a potem lądują w śmietniku są przecież zupełnie niepotrzebne, a robią tak wiele szkody środowisku.
Wstrząsające zdjęcia śmieci wyrzucanych do oceanów bardzo mnie zasmuciły.
Tegoroczna inauguracja bardzo dużo mnie nauczyła. Pokazała, że kupując na przykład napój, powinniśmy zastanowić się, co się stanie z plastikową butelką, w którą jest zapakowany? Zauważyłam, że odkąd mamy w domu pojemnik z filtrem wody, bardzo zmniejszyła się ilość produkowanych przez naszą rodzinę odpadów plastikowych.
Muszę jeszcze wspomnieć, że naszą inaugurację poprzedzało uroczyste ślubowanie przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej.
Nasza klasa brała udział w wyprowadzaniu młodszych kolegów na scenę.
Ja wyprowadzałam Wiktorka, Maja-Kajtka, Małgosia-Dominika, Weronika-Franka, Maryla-Oliwkę, Kacper-Zuzię, Karol-Dawida, Maks-Frania a Patryk-Anastazję.
Tegoroczna inauguracja była jedną z najlepszych, ponieważ udowodniła nam, że musimy dbać o Ziemię, a jeżeli nie będziemy tego robić, może to się skończyć dla nas i dla Niej tragicznie.

Zosia Lenart