ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

 


 

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 r


 

Społeczna nad pięknym Dunajem- wycieczka szkolna

   Początek czerwca (4-7 VI 2018 r.) uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami spędzili w trzech stolicach sąsiadujących z Polską państw: w Budapeszcie, Wiedniu i Bratysławie.
   Program wycieczki był bardzo bogaty. Pierwszym miastem, które podziwialiśmy był Budapeszt. Oglądaliśmy m.in. Plac Bohaterów,na którym pani przewodnik opowiadała nam o fascynującej historii Węgier. Odbyliśmy spacer po Starówce i widzieliśmy Parlament, Bazylikę św. Stefana oraz wiele uroczych zakątków (fontanny, pomniki, stare pałace). Wszędzie towarzyszył nam upajający zapach kwitnących lip. Niezapomniane wrażenie zrobił na nas panoramiczny widok z Góry Gellerta oraz Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Królewskim. Największą atrakcją dla wielu uczestników był wieczorny rejs statkiem po Dunaju, w czasie którego Budapeszt pokazał bardzo atrakcyjne i pełne świateł oblicze.
   Drugi i trzeci dzień wycieczki spędziliśmy w Wiedniu. Oglądaliśmy Stare Miasto, budynek Parlamentu, Ratusz Miejski, Uniwersytet Wiedeński, Ogród Różany, Operę Wiedeńską, Katedrę św. Szczepana. Odbyliśmy spacer reprezentacyjnym deptakiem Wiednia- Kartnerstrasse i podziwialiśmy najstarsze wesołe miasteczko Europy- Prater. Zwiedzaliśmy także letnią rezydencję Habsburgów- Pałac Schonbrunn. Niezapomniane wrażenie zrobił na nas spacer po ogrodach i widok Fontanny Neptuna. Pojechaliśmy również na wzgórze Kahlenberg, z którego król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami.
   W czasie ostatniego dnia wyjazdu ciekawie zaprezentowała się dla nas stolica Słowacji- Bratysława. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wzgórza Zamkowego, a następnie spacerowaliśmy po uroczym Starym Mieście i podziwialiśmy m.in. renesansowy ratusz, Wieżę i Bramę Michelską. Miłym punktem programu była wizyta w starej bratysławskiej kawiarni i konsumpcja miejscowych specjałów m.in. kasztanowych ciasteczek. Przesyłamy brawa dla pana przewodnika, który w naszym prywatnym rankingu zajął wysokie miejsce i bardzo przybliżył nam historię i współczesność mieszkańców Słowacji.
   Wszystko, co piękne i przyjemne niestety szybko się kończy, nasza wycieczka także. Pozostawiła w uczestnikach niezapomniane wrażenia i wielką chęć powrotu do oglądanych w jej trakcie miejsc. Niektórzy zaoferowali, że wrócą już do nich w trakcie wakacji.


 

TEATR PO FRANCUSKU!

W II semestrze bieżącego roku, w ramach zajęć artystycznych, uczniowie klasy II gimnazjum pracowali nad przygotowaniem francusko- polskiego przedstawienia teatralnego „Blanche Neige et les sept nains” czyli „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. We wtorek odbyła się premiera spektaklu, którą obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i rodzice.   Rewelacyjni aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami !!!

View the embedded image gallery online at:
http://sapereaude.edu.pl/index.php/aktualnosci1#sigFreeIdb5f9851583


 

PARLER FRANÇAIS – TO NIE TAKIE TRUDNE!!!!

frDELF - Diplôme d’études en langue française jest to oficjalny certyfikat wydawany przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej i potwierdza on znajomość języka francuskiego od stopnia początkującego, aż do poziomów zaawansowanych.

Uczniowie klasy szóstej Mateusz Grzeluk, Bartek Gilewicz, Julia Nowacka i Oliwia Lewczuk –Zembrzycka wzięli udział w międzynarodowym egzaminie dla uczniów szkół podstawowych DELF Prim w Alliance Française w Lublinie. Egzamin pisemny i ustny zdali na najwyższym poziomie (średnia 96 pkt. /100pkt.) uzyskując swój pierwszy międzynarodowy certyfikat znajomości języka francuskiego na poziomie podstawowym. Do egzaminu uczniów przygotowywała p. Katarzyna Dubiel.
Gratulacje dla naszych uczniów!

DSC 3764


 

Dzień Rodziny w zerówce

We czwartek, 7 czerwca, w zerówce odbył się jeden z najbardziej uroczystych dni w roku szkolnym - Dzień Rodziny. Dzieci przygotowały i wystawiły przedstawienie pt. „O niegrzecznej żabce” oraz wiersze i piosenki. Pieczę nad wszystkim trzymała pani wychowawczyni Iwona Magryta. O rodzinie i nie tylko – zaśpiewały również po francusku wraz z p. Katarzyną Dubiel. Uwieńczeniem części artystycznej był taniec dla Rodziców przygotowany przez p. Izabelę Perestaj. Na koniec były słodkości, życzenia i upominki wykonane przez dzieci.

View the embedded image gallery online at:
http://sapereaude.edu.pl/index.php/aktualnosci1#sigFreeIde9086e0367

 


 

 

Dzień dziecka w klasach 4 i 5

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 4 i 5 odwiedzili stajnię Adrenalina w Siennicy Nadolnej.
Właściciele gospodarstwa bardzo ciepło przyjęli naszą grupę i pokazali jak wygląda życie na wsi i praca ze zwierzętami.
Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu koni, obserwowały dzikie zwierzęta i ptaki: lisy, muflony, papugi...
Pani Renata, właścicielka stajni, przygotowała nam kiełbaski na grillu, a pani Perestaj zorganizowała gry i zabawy na świeżym powietrzu. Największą atrakcją dla uczniów była jazda konno pod czujnym okiem właścicielki.
Czas spędzony w otoczeniu przyrody bardzo nam się podobał.
View the embedded image gallery online at:
http://sapereaude.edu.pl/index.php/aktualnosci1#sigFreeId93621e982a

Zawody strzeleckie

   Dnia 6 czerwca uczniowie naszego gimnazjum: Szymon Nowicki, Michał Popek i Kacper Zawistowski w IV Wojewódzkich Mistrzostwach Strzeleckich SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I KLAS GIMNAZJALNYCH z okazji obchodów 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ zajęli drużynowo II miejsce w strzelaniu z karabinka pneumatycznego.
Szymon Nowicki zajął 2 miejsce indywidualnie w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Gratulujemy!!!!!

View the embedded image gallery online at:
http://sapereaude.edu.pl/index.php/aktualnosci1#sigFreeId10e53b7c5e


 

Dzień Rodziny

   5 czerwca pierwszoklasiści, wraz z wychowawczynią panią Joanną Mackiewicz, zorganizowali Dzień Rodziny. Uczniowie przygotowali dla swoim najbliższych wiele niespodzianek: przedstawienie pt. Rzepka, wiersze, piosenkę, oraz tańce, które ćwiczyli na zajęciach tanecznych pod czujnym okiem pani Izabeli Perestaj. Pierwszoklasiści, wraz ze swoimi bliskimi, mieli również okazję wziąć udział w konkursach – niespodziankach. Rodzice z zawiązanymi oczami malowali wymarzony dom, a uczniowie wymarzony samochód. Drużyny układały wyrazy, dzieci rozpoznawały swoją mamę jedynie po dłoniach, a członkowie rodzin mieli za zadanie odszukać cień – portret swojej pociechy. Zawodnicy spisali się na medal! Całość zakończyła się głośnym STO LAT dedykowanym wszystkim przybyłym gościom, rozdaniem włóczkowych serc oraz wspólnym słodkim poczęstunkiem.
Miła atmosfera, uśmiech, dobra zabawa towarzyszyła wszystkim przez całą uroczystość :)

View the embedded image gallery online at:
http://sapereaude.edu.pl/index.php/aktualnosci1#sigFreeId18f1b8ce9b


 

MINIATURY TEATRALNE

    Przegląd Szkolnych Miniatur Teatralnych już za nami. Jak co roku w maju uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty teatralne w przygotowanych przez nauczycieli przedstawieniach i jak zwykle poziom tych teatralnych prezentacji był bardzo wysoki. Uczniowie PSSP I PSG wystąpili w następujących miniaturach: klasa 0 -„ O niegrzecznej żabce”, klasa I -„ Rzepka”, klasa III- „ Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej” i „ Babciu, powiedz mi bajeczkę”, klasa IV- „ Jest taki kwiat”, klasa V -„Przygody z bogami i boginiami”, klasa VI - scenki kabaretowe: „Polacy w Anglii”, „Lotnisko”, „Nowe technologie”, „Migawki szkolne”, klasa VII -„ Zwierciadło”, klasa II G -„ Balladyna”, klasa III G -scenki kabaretowe: ”Ucz się Jasiu, ucz”, „Jadą szkoły na wycieczki” i „Sęk”.

    Gratulujemy wszystkim , którzy brali udział i przygotowywali tegoroczne Miniatury Teatralne. BRAWO!!!

 


 

Informacja

W czwartek 24 maja, Marcin odebrał nagrodę i gratulacje od Pani Kurator za świetny wynik w konkursie matematycznym.

 


 

Dzień Ziemi

   W maju, w ramach obchodów Dnia Ziemi, uczeń klasy III gm Piotr Adamski przygotował i pokazał prezentację multimedialną "Ziemia- błękitna planeta". Natomiast uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie ekologiczne "Jak rozweselić Ziemię?". Po przedstawieniu odbył się konkurs ekologiczny dla uczniów klas I- III oraz zerówki.

Wyniki konkursu


 

Informacja

Dnia 6 kwietnia 2018 roku NATALIA KRÓLIKOWSKA uczennica klasy III gimnazjum wywalczyła I miejsce w konkursie biologicznym. Była to druga edycja konkursu biologicznego organizowanego przez mgr Barbarę Dmitoccę w II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Do etapu finałowego zakwalifikowali się uczniowie kilku chełmskich i okolicznych szkół, a pytania konkursowe o podwyższonym stopniu trudności dotyczyły programu z biologii z całego gimnazjum. Natalii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


 

Znakomite wyniki naszych gimnazjalistów w lubelskim konkursie

   3 marca 2018 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego „Wędrujemy po mapie świata” o zasięgu wojewódzkim dla Gimnazjalistów. Tegoroczna edycja została objęta honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk i honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin – Pana Krzysztofa Żuka.

 Do udziału w konkursie przysłano zgłoszenia 370 uczniów z około 70 gimnazjów i szkół z oddziałami gimnazjalnymi z województwa lubelskiego.

Uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali się w tym konkursie znakomicie.

Tytuł Laureata Konkursu zdobyli:

$1·       Emilia Lenart z klasy IIG

$1·       Michał Galek z klasy IIIG

$1·       Stanisław Perestaj z klasy IIIG

$1·       Marcin Słupczyński z klasy IIIG

 

Wyróżnienia otrzymali:

$1·       Dagmara Rybińska z klasy IIG

$1·       Kacper Zawistowski z klasy IIG

$1·       Natalia Królikowska z klasy IIIG

$1·       Dawid Kasperski z klasy IIIG

$1·       Michał Juszczuk z klasy IIIG

 

Gratulujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom.

View the embedded image gallery online at:
http://sapereaude.edu.pl/index.php/aktualnosci1#sigFreeIde6a586a8ac

 


 

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie rozstrzygnięty

   24 kwietnia 2018 r. nasi uczniowie uczestniczyli w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Chełmie.

   Drużyny reprezentujące PSSP w składzie:

Dominika Jędrzejewska, Julia Pieniążek, Jan Perestaj

i PSG w składzie:

Natalia Królikowska, Dawid Kasperski i Wiktor Wójcicki

musiały zmierzyć się z szeregiem oponentów w pojedynku obejmującym szeroki zakres pytań o historię, geografię i architekturę Chełma.

Z tej batalii wrócili, jak głosi spartańska sentencja, „z tarczą”, zdobywając pierwsze miejsce w drużynowej konkurencji gimnazjalnej i drugie miejsce wśród szkół podstawowych.

Komisja doceniła także indywidualne wyniki:

Natalia Królikowska             I miejsce w kategorii gimnazjum

Wiktor Wójcicki                   V miejsce w kategorii gimnazjum

Jan Perestaj                          IV miejsce w kategorii szkół podstawowych

 

Gratulujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom.

View the embedded image gallery online at:
http://sapereaude.edu.pl/index.php/aktualnosci1#sigFreeIde38fb471b9

 


 

„Czapla Express”

Dnia 24 kwietnia 2018 roku odbyła się gra terenowa „Czapla Express”  organizowana przez I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. Zespół z naszej szkoły w składzie: Wiktoria Szymańska, Michał Gałek, Michał Juszczuk, Stanisław Perestaj i Marcin Słupczyński zdobył I miejsce w kategorii gimnazjów. Zwycięzcom gratulujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://sapereaude.edu.pl/index.php/aktualnosci1#sigFreeIde2024e3f99

 


 

Wycieczka do Lublina

  25 kwietnia 2018 uczniowie klas IV-VII i II gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Celem wizyty był spektakl „Sposób na Alcybiadesa” w teatrze im . J. Osterwy, a następnie zwiedzanie Kaplicy Trójcy Świętej i lekcja „Czas na Niepodległą” w Muzeum na Zamku Lubelskim.

   Pogoda i humory uczniom dopisywały, wyprawę do Lublina można uznać za udaną!

View the embedded image gallery online at:
http://sapereaude.edu.pl/index.php/aktualnosci1#sigFreeId444541fd3c


 

Kolejne zadanie z programu „Dobrze jem ze szkołą na widelcu” wykonane!!!

   Uczniowie klasy I w ostatni piątek wybrali się do przydomowego ogródka niedaleko szkoły.
Korzystając z gościnności Pani Stasi, chętne dzieci mogły posiać fasolkę i posadzić kapustę. Była to też wspaniała okazja
do obejrzenia kwitnących drzew i krzewów oraz kwiatów na rabatkach. Wszyscy mogli przekonać się skąd tak naprawdę „biorą się” warzywa i owoce.
Pełni nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły
z bukietem pięknych tulipanów oraz cebulkami przebiśniegów, które mamy nadzieję, za rok zakwitną pod oknami naszej klasy.

   Bardzo dziękujemy mamie Filipa za zorganizowanie wyjścia.

View the embedded image gallery online at:
http://sapereaude.edu.pl/index.php/aktualnosci1#sigFreeIda7bc5d30ab


 

ŚWIĄTECZNIE U PIERWSZAKÓW

   W klasie pierwszej przygotowania do świąt trwały kilkanaście dni. Podczas zajęć i warsztatów w MDK, uczniowie poznali wiele zwyczajów wielkanocnych. Siali zboże w doniczkach, wykonywali kwiaty z serwetek i bibuły oraz kurczaki z włóczki. Skomponowali też klasową święconkę, by w ostatnią środę, pożegnać się życzeniami WESOŁYCH ŚWIĄT i zabrać ze sobą piękne stroiki i drożdżowe babeczki.

View the embedded image gallery online at:
http://sapereaude.edu.pl/index.php/aktualnosci1#sigFreeIdc799d8f084


 

Copyright © 2012 Zespol Szkol Spolecznych w Chelmie. Wszelkie prawa zastrzezone.
WebDesign by D&J_M ©