THANKSGIVING DAY

Szkolna grupa teatralna „The Small School Theatre” zaprosiła społeczność uczniowską na niecodzienną lekcję języka angielskiego. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Barbary Mazurek przygotowali spektakl w języku angielskim pt. „The First Thanksgiving Day”, czyli „Pierwsze Święto Dziękczynienia”. Przedstawienie miało na celu przybliżyć uczniom kulturę kraju nauczanego języka, w tym wypadku Stanów Zjednoczonych. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym tradycji i zwyczajów towarzyszącym corocznym obchodom tego święta, grupa zabrała widzów do roku 1621, ukazując trudną wyprawę Pielgrzymów na pokładzie statku Mayflower , przybicie do wybrzeży Ameryki, ostrą zimę i pomoc tubylców, czyli Indian w przetrwaniu osadników. Druga część przedstawienia ukazała przygotowania do radosnego świętowania obfitych żniw oraz wspólną ucztę kolonistów z Indianami.

Po występie uczniowie brali udział w konkursie sprawdzającym zapamiętanie zaprezentowanych faktów. Grupa wystawiła również przedstawienie dla rodziców.