BEZPIECZNE ZACHOWANIA W SZKOLE, W DOMU, NA ULICY

14 grudnia 2012r. – pan Aleksander Kowalczyk funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, spotkał się z uczniami naszej szkoły, a celem spotkania było uwrażliwienie dzieci i młodzież na bezpieczne zachowania w domu, w szkole i na drodze.

Policjant zwrócił uwagę na to, że nie można otwierać drzwi nieznajomym, zamykać drzwi na klucz, nie podłączać urządzeń elektrycznych. Powinniśmy znać numery telefonów alarmowych oraz umiejętnie korzyć z portali społecznościowych sieci (nie ujawniać danych osobowych, adresu oraz numeru telefonu). Na terenie szkoły nie wolno biegać po schodach i korytarzach. Wszelkie konflikty należy rozwiązywać bez użycia przemocy. Pan Aleksander Kowalczyk zwrócił uwagę na bezpieczne poruszanie się zgodnie z zasadami ruchu drogowego – przechodzić przez jezdnię w wyznaczonych miejscach, używać odblasków wieczorową porą. Nie należy oddalać się z nieznajomymi osobami i nie wsiadać do obcych samochodów. Odbyły się również ćwiczenia obrony przed atakiem psa.