PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

2 stycznia 2013r. słuchacze Studium Medycznego w Chełmie pod kierunkiem p. Krystyny Kowalczyk – Mazur przygotowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Zwrócili uwagę na procedurę udzielania pierwszej pomocy: zabezpieczenie terenu, założenie rękawiczek, zadawanie pytań poszkodowanemu, wołanie o pomoc, sprawdzenie oddechu, wezwanie pogotowia ratunkowego (również zgodnie z procedurą). Spotkania takie odbywają się w naszej szkole cyklicznie już od kilku lat.

W trakcie pokazu wykorzystano sprzęt uzyskany w ramach szkolenia naszych nauczycieli „Ratujemy i uczymy ratować” organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Zdobyte wiadomości zostały wykorzystane przez dzieci i młodzież w praktyce. Uczniowie pod nadzorem ratowników medycznych demonstrowali sposoby postępowania w nagłych wypadkach, wykonując podstawowe czynności ratujące ludzkie życie.