SPOTKANIE Z PANIĄ KURATOR

Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia.

W dniu 8 lutego 2013 r. uczniowie Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej i Pierwszego Społecznego Gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z p. Małgorzatą Pomiankiewicz – kuratorem II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Chełmie oraz p. Pawłem Frąkiem – aplikantem kuratorskim.

Tematem spotkania było „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia”.

Celem zajęć było uświadomienie młodzieży potrzeby przestrzegania prawa, poznanie podstawowych aktów prawnych stanowiących o przestrzeganiu prawa, rozwijanie świadomości następstw łamania ustalonych norm postępowania przez osoby nieletnie.