„MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI”

Zespół Szkół Społecznych przystąpił do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci” organizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska oraz Związku Miast Polskich. Zgodnie z założeniami programu, w klasie III szkoły podstawowej zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dotyczące tematyki ekologicznej, zwłaszcza selektywnej zbiórki elektrośmieci. Uczniowie klasy III aktywnie uczestniczyli w interesujących zajęciach jakie przeprowadziła p. Halina Czerniawska – wychowawca klasy. Ponadto oprócz typowych informacji dotyczących zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, uczniowie wykonywali prace plastyczne i plakaty o elekrośmieciach a także pomagali w segregacji zgromadzonego sprzętu. Informacje o projekcie „Moje miasto bez elektrośmieci” zostały przedstawione również rodzicom, którzy zapoznali się z tematyką realizowanych zajęć i wykorzystywanymi materiałami. Zajęcia projektowe miały charakter zajęć otwartych, w których uczestniczyli nie tylko rodzice, ale także nauczyciele Zespołu Szkół Społecznych. „EKODRUŻYNA na tropie elektrośmieci” czyli uczniowie klasy III uczestnicząc w przedsięwzięciu, aktywnie zbierali elektrośmieci i promowali wśród swojego otoczenia tą akcję.
Realizacją programu i zbiórką zużytego sprzętu kierował Samorząd Uczniowski PSG pod kierunkiem opiekunów: p. Katarzyny Dubiel, p. Izabeli Perestaj i p. Klaudii Kopiec.
Kolejna zbiórka elektrośmieci planowana jest na kwiecień 2013.