SPACERKIEM PO CHEŁMIE

Uczniowie klasy III  i IV pod opieką  pani Elżbiety Iwaniec – Cieślik, pani Barbary Mazurek i pani Haliny Czerniawskiej  26 kwietnia  br. udali się na wycieczkę po Chełmie. Zwiedzanie rozpoczęli od  spotkania w cerkwii . Następnie, już w mniejszych grupach wędrowali, poznając miejsca związane z  historią  naszego miasta i przyrodę, zgłębiali wiedzę, którą bardzo ciekawie przedstawiała pani Danuta Malinowska – nasza przewodniczka. W tej roli też bardzo dobrze sprawdziła się  Asia Fedorowicz.  Uatrakcyjniała swoimi „prezentacjami” opowieści pani Danuty czyli swojej Babci.  Wielkim wyzwaniem było wejście na Dzwonnicę, ale z pomocą i wsparciem naszej pani przewodnik niektórym się nawet udało dotrzeć na samą górę i wrócić! Mieliśmy też duchowe wsparcie i  ciekawe  spotkanie z księdzem przed Bazyliką. Ten spacer dostarczył wszystkim wielu wrażeń, ciekawych spotkań i utrwalił tę wiedzę , którą wcześniej zgłębialiśmy na zajęciach o naszej Małej Ojczyźnie – mieście Chełmie.