„MINIATURY TEATRALNE”

Dnia 17 maja 2013 w naszej szkole odbyła się V edycja Szkolnego Dnia Teatru czyli „ Miniatury Teatralne 2013”. Jest to dzień w całości poświęcony sztuce teatralnej, grze aktorów, scenografii i wszystkiemu, co kojarzy się ze sceną. Właśnie na naszej szkolnej scenie uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentować swoje talenty aktorskie i pokazać miniatury teatralne przygotowywane przez wiele tygodni pod okiem wychowawców i nauczycieli polonistów. Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali następujące przedstawienia teatralne:
Klasa I PSSP – „ Królewna Śmieszka i inne bajki”
Klasa II PSSP – „ Spotkanie bajek”
Klasa III PSSP i „ Zeróweczka”– „ Bajka o rybaku i złotej rybce”
Klasa IV PSSP – „ Snow White and seven Dwarfs”
Klasa V PSSP –„ W mitologicznym labiryncie”
Klasa VI PSSP- “Balladyna “ (fragmenty)
Klasa I PSG- „Królewicz szuka żony”
Klasa II PSG – „Zemsta” (fragmenty)

Teatralne zmagania oceniało jury w składzie: p. Magda Pick- aktorka Teatru Ziemi Chełmskiej, p. Grażyna Kowalczyk – vice dyrektor naszej szkoły i p. Katarzyna Dubiel – opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Spośród wszystkich aktorskich talentów jury dostrzegło i wyróżniło osobowości teatralne:
Ada Jankowska i Zuzia Nastaj – klasa I
Zuzia Szostak i Zuzia Michałowska – klasa II
Madzia Piecuch – „Zeróweczka”
Dagmara Rybińska i Kacper Zawistowski- klasa III
Maja Bąk, Natalia Królikowska i Katarzyna Nikodem – klasa IV
Artur Grabowiec i Amelia Jankowska- klasa V
Paweł Siepsiak i Zosia Kędzierawska klasa VI
Kacper Tarnowski, Martyna Mika i Bartosz Piech – klasa I G
Przemek Szostak, Marcin Zieliński i Kuba Drygiel – klasa II G

Nagrodzonym aktorom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie tegorocznych „Miniatur Teatralnych”.