Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa…

To tytuł VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży „Wzrastanie”
w Przemyślu. W tym roku tematem przewodnim byli „Świadkowie wiary – nowi błogosławieni i święci pontyfikatu Jana Pawła II”. Aby mogły powstać piękne prace plastyczne na powyższy temat, pani Iwona Kot opowiadała uczniom klasy II o życiu i działalności wybranych świętych i błogosławionych. Dopiero po poznaniu niektórych postaci, dzieci „przelewały” swoje wyobrażenia na karton pod czujnym okiem wychowawczyni. Dodatkową trudnością był fakt, że nie wolno było narysować portretu, tylko należało odzwierciedlić w swojej pracy czyn rysowanej osoby, jej działanie, posługę, misję, specyficzne cechy bycia. To wszystko udało się umieścić Oli Zalewskiej – jej praca zdobyła II miejsce, Julii Nowackiej i Oliwii Lewczuk – Zembrzyckiej – obie zdobyły III miejsce.

Laureatkom gratulujemy.