Dlaczego posyłając swoje dziecko do naszej „zerówki” zyskujesz więcej.

Drukuj

Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa nie jest szkołą taką  jak inne. Najbardziej wyróżnia nas fakt, iż w naszej szkole są mało liczne klasy, co sprzyja indywidualnemu podejściu do ucznia. Już na samym wstępie Twoje dziecko będzie miało bardziej komfortowe warunki do aklimatyzacji w grupie rówieśników. Proces ten będzie przebiegał krócej i mniej gwałtownie. Nauczyciele, pracując w tak małych grupach, mają większe szanse zaobserwować ukryte uzdolnienia Twojego dziecka, lub braki w jakichś obszarach rozwoju. Nasi Nauczyciele pracują z zaangażowaniem i oddaniem, a także z ogromną wrażliwością na dziecko, jego problemy, potrzeby i oczekiwania. Uważnie je obserwując dają wsparcie i pomoc w trudnej dla dziecka sytuacji.

Jak na 5, 6 latka może wpłynąć pobyt w zerówce, która znajduje się w szkole? Takie dziecko  łatwiej wdraża się do nauki dzięki temu, że całe otoczenie bardziej przypomina szkołę (klasa szkolna, układ zajęć itd.). Powoli przyzwyczaja się do większej ilości dzieci, nie tylko młodszych, czy w swoim wieku, ale przede wszystkim starszych, z którymi już za rok stanie ramię w ramię na korytarzu. Zapoznaję się z organizacją roku szkolnego, bierze udział w wydarzeniach szkolnych, może poczuć się ważne, może pochwalić się, że chodzi już do szkoły , a nie jeszcze do przedszkola. Kontakt małych dzieci ze starszymi to natomiast świetny sposób na budowanie relacji społecznych, młodsze uczą się od starszych dyscypliny, obycia , starsze natomiast sprawują swego rodzaju rolę „opiekuna” nad młodszymi. W naszej szkole nikt nie spotka się z niechęcią  czy agresją, uczymy dzieci współdziałania i empatii wobec innych już od najmłodszych lat.

Nasza zerówka to tez bogata oferta edukacyjna. Powoli wdrażamy dzieci do poznawania organizacji dnia w szkole, aby nie musiały się za rok zderzyć z czymś zupełnie nowym.

Zajęcia w grupie przedszkolnej prowadzą nauczyciele pracujący w szkole, dzięki czemu w pierwszej klasie dziecko nie zetknie się z obcymi osobami. Przez cały rok pobytu w „zerówce” dzieci także poznają na zajęciach swoją przyszłą Panią wychowawczynię.

Oferta edukacyjna naszej zerówki różni się zasadniczo od ofert przedszkoli. Oprócz zajęć z wychowawcą, dzieci uczestniczą w szeregu różnych aktywności. Wymienić możemy m. in. gimnastykę korekcyjną, która odbywa się dużej sali gimnastycznej; zajęcia szachowe, na których dzieci zgłębiają tajniki gry królewskiej oraz mile spędzają czas przy szachownicy; język angielski i język francuski; zajęcia komputerowe; Spotkania Literackie, na których poznają dzieła literatury dla dzieci i młodzieży, dzięki czemu poznają świat wartości i piękna; Klub Małego Europejczyka, gdzie poznają kulturę i obyczaje naszych europejskich sąsiadów; zajęcia taneczne z nauczycielem tańca - są to zajęcia niezwykle rozwijające, dzięki którym Twoje dziecko nie tylko nabierze koordynacji ruchowej, poprawi swoją pamięć wzrokową i mięśniową, a do tego stanie się wrażliwy na muzykę i taniec, pozna również style, formy, jak i historię tańca; rytmika, zajęcia te zawierają w sobie różny dobór ćwiczeń z elementami wyrabiania sprawności fizycznej, uwrażliwienia  na zmiany zachodzące w muzyce, oswajania z zagadnieniami muzycznymi, ilustracjami ruchowymi do piosenek, podczas zajęć towarzyszy dzieciom akompaniament gitary.

Dzieci objęte są także opieką logopedy oraz pedagoga szkolnego.

Oprócz zajęć, które uwzględnia roczny program nauczania, dzieci uczestniczą w różnych przedsięwzięciach szkolnych. Razem z innymi klasami przygotowują spektakl na Inaugurację Roku Szkolnego, która jest coroczną tradycją od początku istnienia szkoły. Biorą udział w wycieczkach szkolnych, jeżdżąc najczęściej z klasami I-III w dalsze i bliższe rejony. Przyłączają się do wszystkich akcji organizowanych przez Samorząd Uczniowski – różne zbiórki, akcje charytatywne.

Nasza szkoła jest niewielką placówką, ale co za tym idzie bardzo bezpieczną i przyjazną, nie tylko dla starszych uczniów ale także dla przyszłych małych adeptów.  Mogą oni zacząć przygodę ze szkołą już teraz,  rozpoczynając roczne przygotowanie do szkoły nie w przedszkolu, ale właśnie w naszej szkole. 

 


 

Copyright © 2012 Zespol Szkol Spolecznych w Chelmie. Wszelkie prawa zastrzezone.
WebDesign by D&J_M ©