Akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

4 maja 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sala wyglądała odświętnie, a publiczność prezentowała się elegancko z narodowymi kotylionami.
   Ceremonię zainicjowało wykonanie przez społeczność szkoły hymnu narodowego, po którym rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klasy V i I gimnazjum zaprosili publiczność do udziału w żywej lekcji historii, która przeniosła wszystkich w odległe czasy. Król Stanisław August Poniatowski (w tej roli Kamil Zalewski) zachęcał do poznawania meandrów historycznych naszej ojczyzny.
  Uroczystość miała niestandardowy charakter. Poza informacjami historycznymi,wierszami i scenkami dramowymi, które przypomniały, jak wielkim wydarzeniem dla Polaków było uchwalenie konstytucji, która regulowała problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli oraz zasady organizacji władzy w państwie,wykorzystany został utwór muzyki rap z patriotycznym przesłaniem. Publiczność z zainteresowaniem słuchała recytacji i przyglądała się popisom aktorskim: Pawła Rudkowskiego, Bartosza Rybińskiego, Filipa Tustanowskiego i Pawła Skarucha.
         Ciekawym elementem była prezentacja ,,Znani Polacy oraz ci, o których wiedzieć warto". Przygotowali ją uczniowie klasy I gimnazjum- Dawid Kasperski i Marcin Słupczyński. W rolę lektora wcielił się Marcin, który opowiadał o ciekawostkach z życia m. in. Zawiszy Czarnego, Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza czy Jana Pawła II.
         Oryginalną częścią uroczystości był pokaz mody ,, W narodowych barwach ", który poprowadził Miłosz Kozak, a modelki z klasy V ( Julia Śliwińska, Zuzanna Michałowska, Dominika Dubiel, Aleksandra Kokłowska i Maja Langiewicz ) prezentowały biało-czerwone kreacje. Po pokazie nikt już nie miał wątpliwości, że ,,najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny". Wykonanie piosenki ,,Młody maj" zakończyło akademię.
          Nad oprawą techniczną czuwali: Jan Kędzierawski, Dawid Kasperski i Marcin Słupczyński.
          Uroczystość przygotowały panie: Żaneta Szelążek i Elżbieta Iwaniec-Cieślik.