Wyjątkowa Inauguracja w Społecznej

Dnia 6 października 2016 roku w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury uczniowie i nauczyciele w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców, przyjaciół szkoły zainaugurowali rok szkolny 2016/2017. W spektaklu pt.: „Ku pokrzepieniu serc” wystąpili wszyscy uczniowie, oddając hołd Henrykowi Sienkiewiczowi w setną rocznicę śmierci pisarza. We wzruszający sposób ukazano wybrane powieści historyczne Noblisty, które najcelniej trafiały w poczucie narodowej dumy Polaków. Niesamowite wrażenie wywarło na widzach dobranie i połączenie odpowiednich wątków i symboli. Wspaniałe kostiumy, rekwizyty oraz zapierająca dech muzyka, a zwłaszcza niesamowita gra aktorska zasługują na najwyższe uznanie. Na scenie widoczne było wyjątkowe zaangażowanie nauczycieli Zespołu Szkół Społecznych w Chełmie, którzy nie tylko byli autorami spektaklu, ale i współwykonawcami. W przygotowanie uroczystości jak co roku czynnie włączyli się rodzice uczniów.
    W drugiej części uroczystości uczniowie klasy pierwszej Pierwszego Społecznego Gimnazjum w Chełmie złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani i oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkoły.