Wizyta w AUSTRIA JUICE Poland Sp. z o. o.

10 października uczniowie klasy I, IV i V PSSP odwiedzili zakład produkcyjny mieszczącego się przy ulicy Kolejowej.
Uczestnicy wycieczki wraz z pracownikami firmy (w specjalnych ochronnych nakryciach głowy), zwiedzili niemal każdy zakamarek, „przebyli” drogę, jaką pokonują trafiające do firmy owoce: zważyli się na wadze, przeszli nad „basenami” pełnymi jabłek, odwiedzili „serce zakładu”, czyli halę produkcyjną, wielką chłodnię i magazyn, mieli także okazję popróbować soku i wytwarzanego w firmie koncentratu z jabłek
w laboratorium. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy dotyczących produkcji koncentratów owocowych, historii i działalności zakładu.
To naprawdę była ciekawa lekcja!

Naszym „przewodnikom” dziękujemy za oprowadzenie po zakładzie, za poczęstunek, a Pani Sylwii Dopieralskiej dodatkowo za zorganizowanie spotkania.