„Żeby szczęśliwym być"

Drukuj

   Dnia 9 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się koncert pt. ,,Żeby szczęśliwym być". Była to już czwarta edycja  imprezy  łączącej poezję z muzyką.

Koncert przebiegał w miłej atmosferze, a prezentowane utwory, na poważnie i żartobliwie, podejmowały tematykę szczęścia  w życiu i w miłości . Uczniowie klas IV- VI , gimnazjaliści i nauczyciele wykonywali piosenki z repertuaru m.in. Stevie Wonder’a, Eleni, Bobby’ego McFerrin’a, Anny Jantar, Sylwii Grzeszczak, Anny Wyszkoni, Zaz, Rihanny i Michała Szpaka . Publiczność usłyszała wiersze: Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Anny Pełki, Władysława Broniewskiego, Agnieszki Osieckiej, Jana Brzechwy,  Bolesława Leśmiana Tadeusza Śliwiaka   i innych.

Gwiazdą tegorocznego koncertu była saksofonistka, absolwentka Krakowskiej Akademii Muzycznej, uczestniczka festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych a od września nauczyciel muzyki w naszej szkole - Pani Joanna Wróblewska.

    Program artystyczny przygotował zespół nauczycieli pod kierunkiem pani dyrektor Marioli Kosmowskiej, a nad obsługą techniczną czuwali uczniowie gimnazjum. Impreza powoli wpisuje się w tradycje naszej szkoły.


 

Copyright © 2012 Zespol Szkol Spolecznych w Chelmie. Wszelkie prawa zastrzezone.
WebDesign by D&J_M ©