Dnia 9 listopada 2018r. o godz. 11.11 z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyła się w naszej szkole akademia, upamiętniająca tych, którzy oddali życie za Ojczyznę i ukazująca polskie drogi do wolności. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego, po którym uczniowie klasy VII i VIII przedstawili montaż słowno-muzyczny pod tytułem "Żeby Polska była Polską". Dopełnieniem uroczystości było śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych przez całą społeczność szkolną. Świadomość, że jesteśmy spadkobiercami narodowych wartości, na pewno pozostanie w naszej pamięci.