Filtr
 • BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ

  Od 15 września 2012r. do 31 marca 2013r. Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa brała udział w Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń” pod hasłem: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja.
  Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa polskiego i społeczeństwa obywatelskiego, przeciwdziałanie patologiom i uzależnieniom oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczniów w szkole.
  Wykonane w ramach konkursu zadania zostały wysoko ocenione przez jury konkursu.
  Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa uzyskała tytuł Bezpiecznej Szkoły.
  Więcej o zadaniach konkursowych w zakładce Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń.


   

 • ZAPROSZENIE NA WARSZTATY PLASTYCZNE


  Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły
  wraz z rodzicami na kolejne spotkanie - rodzinne warsztaty plastyczne
  pt.: „MILLEFIORI.
  Tym razem poznamy inną technikę zdobienia przedmiotów, w której dekoracyjne wzory ujawniają się dopiero po przecięciu w przekroju.
  Rodzice wykonują razem z dzieckiem jedna pracę. Prace będziemy wykonywali na butelkach szklanych /o ciekawych kształtach/lub innych szklanych „pojemnikach”, które proszę zabrać ze sobą na warsztaty lub przynieść wcześniej do świetlicy.
  Warsztaty poprowadzą:
  Monika Koniuszewska i Halina Czerniawska
  Zajęcia odbędą się w naszej szkole 26 kwietnia 2013 r. (piątek) od godz. 16: 30 do 18:30.
  Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy
  o zgłaszanie się do wychowawców do dnia 18 kwietnia.

  Koszt organizacji warsztatów ponosi nasza szkoła a biletem wstępu jest tradycyjnie tylko coś słodkiego!

  Serdecznie zapraszamy!

   


   

 • „WIELKANOCNE ZAJĄCZKI ”- WARSZTATY PLASTYCZNE

  W piątek 22 marca 2013 uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i rodzeństwem uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt.: „Wielkanocne zajączki” zorganizowanych w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski. Było to popołudniowe spotkanie integracyjne rodziców, dzieci i nauczycieli, którzy pod czujnym okiem p. Joanny Chilczuk i p. Iwony Magryta wykonywali postacie wielkanocnych kolorowych zajączków. Czas spędzony razem okazał się wielką frajdą dla dzieci i rodziców, a wykonane prace są dowodem wielkich i czasami ukrytych talentów plastycznych naszych uczniów i ich rodziców.


   

 • DUŻY SUKCES MAŁEJ WIKTORII

  12 marca 2013 r. uczennica klasy I WIKTORIA BIERNACKA razem z rodzicami uczestniczyła w uroczystej gali wręczenia nagród Międzynarodowego Konkursu Plastycznego im. Josepha von Eichendorffa, która odbyła się w Zespole Szkół w Krzanowicach w powiecie raciborskim.
  W tegorocznej VIII edycji konkursu głównym celem była malarska interpretacja wiersza Josepha von Eichendorffa pt. „Boże Narodzenie” oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno poezji i sztuki. Na konkurs wpłynęło 681 prac plastycznych z Polski, Słowacji, Czech i Niemiec.
  Wśród nagrodzonych znalazła się sześcioletnia pierwszoklasistka Wiktoria – swoją pracą zajęła III miejsce w kategorii klas I – III. Otrzymała z rąk organizatorów gratulacje oraz szereg nagród rzeczowych
  i upominków.
  Galę uświetniła wystawa nagrodzonych prac, prezentacja multimedialna, występy artystyczne uczniów krzanowickiej szkoły.
  Po powrocie do szkoły Wiktoria dużo opowiadała o pobycie w Krzanowicach, serdecznym przyjęciu, bardzo miłej atmosferze. Rodzice dziewczynki byli także pod ogromnym wrażeniem, stwierdzając, że: „Warto było pojechać z córką tak daleko, żeby wspólnie przeżyć sukces Wiktorii”.


  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Copyright © 2012 Zespol Szkol Spolecznych w Chelmie. Wszelkie prawa zastrzezone.
WebDesign by D&J_M ©