Filtr
 • NAGRODY ROZDANE – GRATULUJEMY!

  I. VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magiczne okienko – dzieci, latawce, dmuchawce, wiatr”:
  DOMINIKA GRABIK - wyróżnienie
  DAGMARA RYBIŃSKA - wyróżnienie

  II. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wszystkie koty są nasze”:
  EMILIA LENART- nagroda
  KARINA MROCZKOWSKA- nagroda

  III. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Z życia Mikołaja Kopernika”
  MAGDA DOBEK - wyróżnienie


   

 • LAUREAT

  FILIP LANGIEWICZ otrzymał wyróżnienie w kategorii klas młodszych w Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Mój ulubiony wierszyk logopedyczny” zorganizowanym przez Wydawnictwo „KOMLOGO”.


  Laureatowi gratulujemy!

   

   


   

 • KLASA III CZYTA PRZEDSZKOLAKOM


  CZYTA DUŻY, CZYTA MAŁY,

  CZYTA Z NAMI ŚWIAT JUŻ CAŁY!

  W naszej szkole powstał projekt wspólnego czytania. Od 7 marca br. w każdy piątek i czwartek rano uczniowie klasy III szkoły podstawowej przez kilkanaście minut czytają książki przedszkolakom.

   

   

  PLAKAT WYKONAŁA LIWIA KOZAK

   Zapraszamy do galerii


   

 • DZIEŃ KOBIET

  Święto Kobiet obchodzone jest jak co roku - 8 marca. Tego dnia męska część naszej społeczności uczniowskiej przygotowała dla swoich koleżanek dzień pełen wrażeń. Oprócz upominków, słodyczy i kwiatów, chłopcy zaprosili wszystkie Panie na uroczystą część artystyczną. Były wiersze, życzenia, pokazanie różnych „rodzajów” kobiet, a także mix utworów o kobietach i oczywiście prezentacja układów tanecznych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły czyli „zeróweczka”, dla wszystkich Pań i dziewczynek zaprezentowała piosenkę „Słoneczne życzenia”, a chłopcy z II G zatańczyli i zaśpiewali popularny utwór „Ona tańczy dla mnie”. Nie obyło się bez konkursów dla dziewczyn: rzucanie piłeczka pingpongową do celu, zabawa w „wycieczkę do zoo”, quiz o modzie i urodzie, degustacja potraw, a także zabawa w projektowanie strojów na różne okazje. Wszystkie dziewczyny dobrze się bawiły i zostały obdarowane słodkimi cukierkami. Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunów: p. Klaudii Kopiec, p. Izabeli Perestaj i p. Katarzyny Dubiel.


   

 • „MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI”

  Zespół Szkół Społecznych przystąpił do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci” organizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska oraz Związku Miast Polskich. Zgodnie z założeniami programu, w klasie III szkoły podstawowej zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dotyczące tematyki ekologicznej, zwłaszcza selektywnej zbiórki elektrośmieci. Uczniowie klasy III aktywnie uczestniczyli w interesujących zajęciach jakie przeprowadziła p. Halina Czerniawska – wychowawca klasy. Ponadto oprócz typowych informacji dotyczących zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, uczniowie wykonywali prace plastyczne i plakaty o elekrośmieciach a także pomagali w segregacji zgromadzonego sprzętu. Informacje o projekcie „Moje miasto bez elektrośmieci” zostały przedstawione również rodzicom, którzy zapoznali się z tematyką realizowanych zajęć i wykorzystywanymi materiałami. Zajęcia projektowe miały charakter zajęć otwartych, w których uczestniczyli nie tylko rodzice, ale także nauczyciele Zespołu Szkół Społecznych. „EKODRUŻYNA na tropie elektrośmieci” czyli uczniowie klasy III uczestnicząc w przedsięwzięciu, aktywnie zbierali elektrośmieci i promowali wśród swojego otoczenia tą akcję.
  Realizacją programu i zbiórką zużytego sprzętu kierował Samorząd Uczniowski PSG pod kierunkiem opiekunów: p. Katarzyny Dubiel, p. Izabeli Perestaj i p. Klaudii Kopiec.
  Kolejna zbiórka elektrośmieci planowana jest na kwiecień 2013.


   

 • FERIE W SZKOLE

  Podczas drugiego tygodnia ferii w dniach 18-22 lutego w naszej szkole, wzorem roku ubiegłego, odbyły się zajęcia dla chętnych uczniów. Dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Było mnóstwo atrakcji m.in.: zajęcia plastyczne, gry i zabawy dla najmłodszych, zabawy i quizy językowe, rozgrywki sportowe, gry planszowe, a także konkurs z upominkami itp. 

  Podczas całego tygodnia uczniowie z różnych klas mieli okazję lepiej się poznać, a przede wszystkim bezpiecznie, aktywnie i ciekawie spędzić czas ferii. 


   

 • KULIG Z OGNISKIEM

  Dnia 8 lutego 2013 roku uczniowie zerówki oraz trzeciej i czwartej klasy szkoły podstawowej wybrali się do lasu „Borek”. Tam mieli okazję zobaczyć i posłuchać krótkiej historii o Miejscach Pamięci Narodowej. Następnie wszyscy uczestniczyli w kuligu oraz pieczeniu kiełbasek przy ognisku, a na zakończenie odbyły się wspólne zabawa na śniegu w pięknej zimowej scenerii. 

   


   

 • SPOTKANIE Z PANIĄ KURATOR

   

  Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia.

  W dniu 8 lutego 2013 r. uczniowie Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej i Pierwszego Społecznego Gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z p. Małgorzatą Pomiankiewicz – kuratorem II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Chełmie oraz p. Pawłem Frąkiem – aplikantem kuratorskim.

  Tematem spotkania było „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia”.

  Celem zajęć było uświadomienie młodzieży potrzeby przestrzegania prawa, poznanie podstawowych aktów prawnych stanowiących o przestrzeganiu prawa, rozwijanie świadomości następstw łamania ustalonych norm postępowania przez osoby nieletnie.


   

 • NIE JESTEŚ SAM


  W dniu 7 lutego 2013r. uczniowie Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z p. dr Lucyną Kozaczuk – dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie oraz z p. Beatą Sienkiewicz – kierownikiem Zespołu do Spraw Pieczy Zastępczej.

  Pani dyrektor omówiła przyczyny osamotnienia zarówno ludzi dorosłych, jak i dzieci, problemy związane z samotnością.

  MOPR w Chełmie jest instytucją pomocy społecznej, której zadaniem jest pomoc osobom i rodzinom w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Dowiedzieliśmy się o formach pomocy nie tylko finansowej, ale również rzeczowej i usługowej (pomoc psychologiczna, prawna, usługi opiekuńcze). 

  Wolontariat działający przy MOPR prowadzi wiele akcji charytatywnych, a przyjaciółmi akcji mogą być nawet dzieci. Wolontariusze pomagają dzieciom np. w nauce, a osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym w trudach codziennego życia. 

  Osoby samotne mogą korzystać z Mieszkań Wieloprofilowych Chronionych, Domu Dziennego Pobytu, Środowiskowego Domu Samopomocy, a dzieci ze Świetlicy Środowiskowej.

  Pracownicy MOPR-u i wolontariusze zapewniają osobom samotnym wiele atrakcji (np. wycieczki, zajęcia kulinarne, terapeutyczne).

  Pani Beata Sienkiewicz zwróciła uwagę na istniejącą przemoc w rodzinie, podkreślając, że każdy z nas ma obowiązek reagować na przemoc i zgłaszać tego typu zdarzenia odpowiednim instytucjom lub osobom dorosłym. Często od naszej reakcji może zależeć czyjeś zdrowie, a nawet życie. 

  Przemoc w rodzinie pozbawia dziecko wszystkich podstawowych potrzeb: ciepła, bezpieczeństwa, miłości. 

  Pani kierownik opowiadała również o rodzinach zastępczych, które są przejściową formą opieki nad dziećmi. 

  Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie przygotowali prezentację multimedialną „Pamiętaj - nie jesteś sam”, w której zawarte zostały wszystkie informacje przekazywane przez prelegentów.


   

Copyright © 2012 Zespol Szkol Spolecznych w Chelmie. Wszelkie prawa zastrzezone.
WebDesign by D&J_M ©