Filtr
 • KLUB OBROŃCÓW PLANETY

  W maju i czerwcu 2013r. uczniowie naszej szkoły aktywnie brali udział w ogólnopolskiej proekologicznej akcji zorganizowanej przez „Klub Obrońców Planety”. Zebraliśmy około 4 tysięcy płyt CD i DVD.
  Za zgromadzone płyty uczniowie otrzymali kolekcje filmów z serii „Było sobie życie”, „Była sobie Ziemia” i wybrane odcinki programu popularno-naukowego „Galileo”.


  Realizacją akcji kierował Samorząd Uczniowski.

 • ZE SPOŁECZNEJ NA ŚWIĘTO MORZA DO GDYNI

  W historię Polski wpisanych jest wiele tradycji i symboli, również tych morskich.
  "Szum Bałtyku najpiękniejszym hymnem przyszłości naszej Ojczyzny" to temat Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, w którym wzięli uczniowie z naszej szkoły. Jury konkursu nagrodziło prace dwóch uczennic, przyznając II i III miejsce: KARINIE MROCZKOWSKIEJ  z III klasy i MARTYNIE PAWELEC Z z I klasy. Karinka uczestniczyła z rodzicami w wernisażu prac podczas Święta Morza w Gdyni. Została zaproszona na rejs na pokładzie jachtu Zawisza Czarny po Morzu Bałtyckim. Uzyskała nawet certyfikat tego rejsu. Przeżycia były wielkie, padał niesamowity deszcz a Karinka była zachwycona. Nawet pogoda nie była żadną przeszkodą. Mama stwierdziła, że Karina  nie mogła nacieszyć się widokiem i szumem naszego morza.  Po powrocie pięknie opowiadała razem z mamą o tych przeżyciach.  Cieszymy się sukcesem i nagrodą razem z Kariną!


   


   

 • "WYWOŁUJĄ TĘCZĘ"

  Nasze przedszkolaki już wiele potrafią. Przygotowały pokaz "wywoływania tęczy". Zabawy było z tym dużo. Ale uczniowie klasy III tez mieli własne pomysły, które przedstawili  młodszym koleżankom i kolegom. Takie spotkania wiele nas uczą a nasze panie cieszą się, że mamy głowy pełne pomysłów i pytań.

   


   

   

 • "CZYTA DUŻY, CZYTA MAŁY, CZYTA Z NAMI ŚWIAT JUŻ CAŁY!"

  Zakończenie projektu "Czyta duży, czyta mały, czyta z nami świat już cały!"
  W tym tygodniu zakończyliśmy wspólny projekt klasy przedszkolenej i uczniów klasy III, realizowany pod hasłem: "Czyta duży, czyta mały, czyta z nami świat już cały!" Pani Joanna Mackiewicz przygotowała zakończenie i podsumowanie. Przyszli uczniowie Klasy I i uczniowie klasy III otrzymali na pamiątkę wspólnego czytania piękne imienne zakładki do książek. Była to dla wszystkich miła niespodzianka.

   


   

 • MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY "KOLOROWY ŚWIAT, MALOWANY ŚWIAT"

  EMILKA LENART ma na swoim koncie wiele znaczących nagród i wyróżnień. I oto kolejne wyróżnienie.
       

  Życzymy Emilce  pomysłów artystycznych i kolejnych sukcesów!

   


   

 • "SZTUKA BARDZO ŚCIŚLE ŁĄCZY SIĘ Z PRZYRODĄ . TWORZĄ JĄ LUDZIE O PIĘKNYCH MYŚLACH..."

  "II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego "Kwiaty polskie na Mazowszu" zaowocował szeregiem bardzo ciekawych prac ukazujących rytm przestrzeni, rytm światła i cienia" - J. Miaśkiewicz -artysta, malarz, Prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego, juror konkursu
  Nagrodę Dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie otrzymała w tym konkursie KARINA MROCZKOWSKA. Również wyróżniono pracę  DOMINIKI GRABIK.

  Laureatkom serdecznie gratulujemy!

   


   

 • PIKNKIK NA 90 -lecie PZŁ

  Koła Łowieckie oraz Zarząd Okręgowy PZŁ w Chełmie zorganizował z okazji 90 -lecia Polskiego Związku Łowieckiego 15 czerwca  br. na strzelnicy w Kumowej Dolinie myśliwski piknik.  Podczas imprezy wręczono nagrody i dyplomy laureatom  konkursu plastycznego "Łowiectwo w rysunku". Z naszej szkoły  nagrody odebrali:
  NIKOLA PARADA - KLASA I
  DOMINIKA GRABIK - KLASA III
  EMIL ŁOŚ - KLASA III
  Emil również brał udział w części artystycznej, na którą zaprosił swoją wychowawczynię p. Halinę Czerniawską. Pracę Emila i jego występ podziwiała również mama i wujek. Atrakcji i towarzyszących imprez było wiele. Pogoda, frekwencja i humory dopisywały wszystkim.

   


   

Copyright © 2012 Zespol Szkol Spolecznych w Chelmie. Wszelkie prawa zastrzezone.
WebDesign by D&J_M ©