Filtr
 • SŁONECZNA ZAKŁADKA 2013

  Pod koniec kwietnia w Bibliotece Publicznej w Ursusie – Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie IV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Słoneczna Zakładka 2013”. Tegorocznym tematem prac plastycznych była „Moja najpiękniejsza podróż”.
  W gali uczestniczyło troje uczniów klasy I Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Chełmie ze swoimi rodzicami. Wśród wielu nagrodzonych znaleźli się: Wiktoria Biernacka – I miejsce w kategorii do lat 6, Julia Nowacka - II miejsce i Mikołaj Tofil – III miejsce w kategorii do lat 7. Wszyscy otrzymali dyplomy, upominki i statuetki.
  Rodzice uczniów po uroczystości stwierdzili, że: „Cała uroczystość przygotowana była z wielkim rozmachem. Byliśmy dumni - jako rodzice - z naszych małych artystów, że wśród tak dużej konkurencji, a trzeba wspomnieć, że w konkursie wzięło udział ponad 1000 uczestników z całej Europy m.in. Niemiec, Bułgarii, Irlandii, Portugalii, Włoch, Ukrainy, Rumunii, Indonezji laureatami konkursu zostały nasze dzieci - uczniowie Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Chełmie. Całą imprezę uświetniła wystawa wszystkich nagrodzonych prac, a także występ aktora Stanisława Górki, który śpiewem porwał młodych artystów do wspólnej zabawy.
  Cieszymy się ogromnie, ze Szkoła zachęca do udziału i bierze udział w takich konkursach, przez co kształtuje i rozwija zainteresowania naszych dzieci. Dzięki temu my rodzice wspólnie z naszymi pociechami możemy cieszyć się ich wielkimi sukcesami”.


  GRATULUJEMY LAUREATOM


   

 • POZNAJEMY NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ

  Uczniowie klasy III zaprezentowali młodszym kolegom z klasy I, II oraz przedszkolakom niecodzienny spacer po Chełmie. Przedstawili urokliwe miejsca, niektóre fakty związane z historią miasta a także ciekawostki przyrodnicze i elementy związane z kulturą. W trakcie  zaprezentowali również piosenkę o Chełmie i wiersz, który napisała uczennica klasy III – Dominika Grabik. Mamy nadzieję, że zaciekawiliśmy i zachęciliśmy koleżanki i kolegów do zwiedzania i poznawania naszego pięknego miasta.


   

 • ZNAJĄ HISTORIĘ SWOJEGO MIASTA

  W wyniku klasowych eliminacji do Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy „Chełm – moje miasto” zakwalifikowała się drużyna uczniów klasy III w składzie:
  DOMINIKA GRABIK
  ALEKSNDRA KAWKA
  FILIP LANGIEWICZ
  Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu historii, przyrody i kultury naszego miasta. Zgodnie z regulaminem przygotowali i przedstawili bardzo ciekawą propozycję wycieczki po Chełmie. Pisali test wiedzy. W klasyfikacji końcowej zajęli II miejsce. Konkurs ma już swoją tradycję i organizowany jest w SP nr 4 w Chełmie.
  Gratulujemy laureatom i wszystkim uczniom klasy III, którzy zgłębili wiedzę i wspierali swoją drużynę w przygotowaniach. Dziękujemy za pomoc i wsparcie nauczycielom z naszej szkoły i uczniom klasy VI.


   

 • SPACERKIEM PO CHEŁMIE

  Uczniowie klasy III  i IV pod opieką  pani Elżbiety Iwaniec – Cieślik, pani Barbary Mazurek i pani Haliny Czerniawskiej  26 kwietnia  br. udali się na wycieczkę po Chełmie. Zwiedzanie rozpoczęli od  spotkania w cerkwii . Następnie, już w mniejszych grupach wędrowali, poznając miejsca związane z  historią  naszego miasta i przyrodę, zgłębiali wiedzę, którą bardzo ciekawie przedstawiała pani Danuta Malinowska – nasza przewodniczka. W tej roli też bardzo dobrze sprawdziła się  Asia Fedorowicz.  Uatrakcyjniała swoimi „prezentacjami” opowieści pani Danuty czyli swojej Babci.  Wielkim wyzwaniem było wejście na Dzwonnicę, ale z pomocą i wsparciem naszej pani przewodnik niektórym się nawet udało dotrzeć na samą górę i wrócić! Mieliśmy też duchowe wsparcie i  ciekawe  spotkanie z księdzem przed Bazyliką. Ten spacer dostarczył wszystkim wielu wrażeń, ciekawych spotkań i utrwalił tę wiedzę , którą wcześniej zgłębialiśmy na zajęciach o naszej Małej Ojczyźnie – mieście Chełmie.


   

 • MALI MISTRZOWIE MATEMATYKI

  ZUZANNA SZOSTAK z klasy drugiej oraz ALEKSANDRA KAWKA i FILIP LANGIEWICZ z klasy trzeciej naszej szkoły zostali laureatami Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Planeta Liczb” organizowanego przez SP nr 4 w Chełmie. Spośród 46 małych matematyków komisja przyznała dziesięciu uczniom tytuł LAUREATA.


  Gratulujemy naszym małym LAUREATOM!

 • Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT

  LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY
  „Z przyrodą za pan brat”
  Tradycyjnie już od trzynastu lat w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chełmie uczniowie klas trzecich i piątych szkół podstawowych mieli możliwość zaprezentowania swoich wiadomości przyrodniczo - ekologicznych, uzupełniając test wiedzy. Do konkursu wiedzy zgłosiło się 40 uczniów klas trzecich. Komisja konkursowa po sprawdzeniu pisemnych prac uczniów wyłoniła 10 laureatów oraz 9 osób wyróżniła. Z naszej szkoły w gronie laureatów znalazło się aż troje uczniów z klasy III:
  JOANNA FEDOROWICZ
  ALEKSANDRA KAWKA
  FILIP LANGIEWICZ


  Gratulujemy i życzymy sukcesów w klasie czwartej!

Copyright © 2012 Zespol Szkol Spolecznych w Chelmie. Wszelkie prawa zastrzezone.
WebDesign by D&J_M ©