W piątek, 29 maja grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła cerkiew prawosławną św. Jana Teologa w Chełmie.
Ksiądz z pasją opowiedział nam o historii prawosławia w Polsce, zabytkowym wystroju świątyni oraz obrzędach kościoła prawosławnego. Ciekawa narracja, ekumeniczna postawa i życzliwe przyjęcie przez duchownego stało się inspiracją do zadawanych przez uczniów pytań.
Spotkanie zakończyło się zaproszeniem do kolejnych odwiedzin.