PIKNIK EUROPEJSKI

41Już od kilku lat tradycją w naszej szkole stało się rozwijanie wśród uczniów świadomości europejskiej. Na kilka tygodni przed zakończeniem roku szkolnego, samorząd uczniowski przygotowuje dużą imprezę podczas której łączy obchody Dnia Dziecka z Dniem Europejskim. Myśl przewodnią tegorocznej uroczystości stanowiły bajki europejskie. Wśród nas pojawili się m.in. Czerwony Kapturek, Smerfy, Muminki, Kopciuszek, Kubuś Puchatek, Pan Kleks, Pinokio oraz wiele, wiele innych znanych postaci. Wszyscy ci bohaterowie zabrali nas w magiczny świat bajek. Kolorowo było nie tylko na scenie, ale i na stołach, które uginały się od pyszności przygotowanych przez samych uczniów i ich rodziców. Tego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wśród atrakcji pojawiły się: przedstawienia teatralne, prezentacja multimedialna, konkurencje sportowe, występy artystyczne, piknik, pokaz mody bajkowej czy też malowanie twarzy. Uczniowie, choć zmęczeni zmaganiami sportowymi, wrócili do swych domów szczęśliwi, weseli i najedzeni. Wspomnienia Pikniku Europejskiego zostaną na długo w pamięci wszystkich.

Oprac. Klaudia Kopiec, Izabela Persetaj