SPRAWOZDANIE Z INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Dnia 16 listopada 2012 roku, wynikiem wspólnej pracy pani dyrektor Marioli Kosmowskiej i Grażyny Kowalczyk, wychowawców klas: Marii Oluchy, Elżbiety Iwaniec- Cieślik, Barbary Mazurek, Iwony Magryty, Joanny Mackiewicz, Haliny Czerniawskiej, Joanny Chilczuk, Adama Jasińskiego i pozostałych nauczycieli- Katarzyny Dubiel, Joanny Sych, Jacka Malinowskiego, Żanety Szelążek, Marioli Piędzia, Izabeli Perestaj oraz wszystkich uczniów Zespołu Szkół Społecznych w Chełmie odbyła się uroczysta Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 na wesoło. Ceremonię tradycyjnie zorganizowano w gościnnych progach Chełmskiego Domu Kultury.

Jak co roku, swoją obecnością uświetnili uroczystość:

Pan Dariusz Grabczuk - wiceprzewodniczący Rady Miasta Chełm,

Pani Monika Szlagowska - kierownik Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie

Pani Ewa Lik-Matuła - starszy wizytator Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Tematem przewodnim tegorocznego spektaklu stała się rodzina na przestrzeni wieków. Ukazaliśmy fundament życia każdego człowieka i zmiany, którym podlegał przez kolejne lata. Chcieliśmy przekonać naszych widzów, że "Rodzina jest OK!".

Na początku zaprezentowała się klasa II PSSP ukazując "Rodzinę prehistoryczną przy ognisku". Następnie, przy dźwiękach greckiej muzyki, na scenę weszli uczniowie klasy I PSG z inscenizacją "Cierpliwość Penelopy" i przenieśli nas do fascynującego świata starożytnych mitów. Z kolei klasa I PSSP ukazała "Królewskie życie", a klasa III PSSP uroki "Szlacheckiego dworku". Nagle, na scenie zaroiło się od postaci w barwnych strojach ludowych i swoją chłopską opowieść o nazwie "Wsi spokojna, wsi wesoła" zaczęła snuć klasa IV. Kolejny występ przyniósł zmianę nastroju, bowiem klasa VI i "0" przypomniały o trudnej egzystencji polskich rodzin w czasach powstań i wojen. Klasa V nie miała łatwego zadania , bo próbowała nas przekonać, że życie w PRL- u było ciekawe. Uczniowskie prezentacje zakończyła klasa II PSG, która opowiedziała o współczesnych aspektach rodzinnego życia. Występ zwracał uwagę na najważniejsze wartości w życiu człowieka.

Każda klasa z dużą dokładnością przygotowywała stroje i rekwizyty, dobrała muzykę do epoki, którą prezentowała. Wspólna praca nad tą uroczystością jeszcze bardziej wzmocniła naszą szkolną rodzinę.

W tym roku również przyjęliśmy do naszej społeczności nowych członków- klasy I PSSP i I PSG. Pasowania na uczniów dokonała pani Monika Szlagowska - kierownik Chełmskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie wraz

z wychowawcami klas. Był to bardzo miły akcent naszej uroczystości.

Zwieńczeniem ceremonii było wspólne wyjście na scenę i ukłon całej społeczności szkolnej jako jednej wielkiej rodziny.