Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii. Poznali historię polskich pieśni patriotycznych od najstarszej "Bogurodzicy" po współczesną piosenkę Jana Pietrzaka. Uczniowie zaprezentowali pieśni patriotyczne: klasa 0 - 1 - 2 "Przybyli ułani pod okienko", klasa III "Szarą piechotę", klasa V "Legiony". Maja, Misia, Ola, Olek i Sebastian wykonali dwie pieśni: "Niepodległość" oraz "Taki kraj". Piosenkom towarzyszyła prezentacja przybliżająca historię odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość zakończyła się śpiewem piosenki "Żeby Polska była Polską", wykonanym przez całą społeczność szkolną.