Po 10 miesiącach intensywnej pracy uczniów klasy 8 i 3G  spotkał zasłużony odpoczynek. 11 czerwca mieli okazję odwiedzić Poleski Park Narodowy. Współtwórcą Parku był Prof. dr hab. Dominik Fijałkowski, którego sylwetkę uczniowie poznali. Intensywna zieleń, trele ptaków i malowniczy krajobraz powitał młodzież na miejscu. Podążając jednym ze szlaków turystycznych -Ścieżką Dąb Dominik -zobaczyli różne typy lasów: grąd, ols kępkowy czy bór bagienny oraz pło.

Park charakteryzuje się bogatą florą. Uczniowie poznali storczyki, rosiczki, kokoryczki, kopytniki, czermień błotną czy widłaki. Poznali również tajniki życia zwierząt -bobrów, żółwi błotnych, dzięciołów, pszczół i żurawi -symbolu PPN. Odwiedziliśmy także Ośrodek Rehabilitacji dla Zwierząt oraz Muzeum PPN. Atrakcją było wspólne ognisko i film o Poleskim Parku Narodowym. Wycieczka stanowiła fascynującą lekcję zachęcającą do zgłębiania wiedzy przyrodniczej i refleksją nad znaczeniem przyrody dla życia każdego z nas, bowiem, jak powiedział Prof. Raabe-"wyrastać można z ziemi, toczyć się po asfalcie".