W środę (4 października) uczniowie klas I – IV wzięli udział w wycieczce do Lublina. Najpierw obejrzeli przedstawienie przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy pt.” Kot w butach”. Gra aktorska, barwne kostiumy i wspaniała muzyka, grana przez orkiestrę na żywo, zrobiły na młodych widzach ogromne wrażenie.

Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami odwiedzili również Regionalne Muzeum Cebularza. Wzięli tam udział w interaktywnym pokazie. Wysłuchali legendy o Esterce i piekarzu Franku, dzięki której poznali genezę powstania cebularza. W czasie pokazu na chwilę zamienili się w piekarzy i wykonali ten aromatyczny wypiek z ciasta drożdżowego.

To była naprawdę „pyszna” i pełna wrażeń wycieczka!