ul. Hrubieszowska 102/2,
22-100 Chełm

(082) 565 45 54
spoleczna_chelm@wp.pl

Część II Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” już za nami!

Od 1 stycznia do 31 marca 2023 r., uczniowie klasy 3 pod opieką wychowawcy p. Joanny Mackiewicz i pedagoga szkolnego p. Joanny Sych, realizowali zadania Modułu II – Podróże po Europie.
Systematycznie spotykali się na wspólnym czytaniu wybranych lektur, a były to – książka Romana Pisarskiego pt.: "O psie, który jeździł koleją" oraz H.Ch. Andersena "Brzydkie kaczątko". Wraz z bohaterami wyruszyli w wirtualną podróż do ich „rodzinnych” krajów. Wraz z psem Lampo odwiedzili Włochy, a z Brzydkim kaczątkiem udali się do Danii. Ułożyli puzzle przedstawiające Europę, odszukali oba kraje na mapie, poznali miejsca, które warto zwiedzić, największe rzeki, tradycyjne potrawy, kolory flag oraz stolice. Obejrzeli także filmy na temat Włoch i przygotowali plakaty o tym kraju. Przeprowadzili wiele rozmów na temat bezpieczeństwa i zachowania w razie zgubienia się – wykonali rysunkowy regulamin pod hasłem: Co robić gdy się zgubisz w obcym mieście? Prace uczniów ozdobiły tablicę w korytarzu. Wypełnili też swoje LEKTURNIKI – uzupełnili metryczkę lektury, wykonali portrety bohatera, na których zapisali jego cechy. Uczniowie wspólnie ułożyli list do zawiadowcy stacji, aby pocieszyć go po zniknięciu psa. W DNIU PIZZY sporządzili PIZZĘ LEKTUROWĄ, której "składnikami" były kolejne przygody psa Lampo. Wykonali również LEKTURĘ NA LINCE – układając kolejne punkty planu wydarzeń. Podczas realizacji kolejnych zadań uczniowie mieli okazję spróbować drożdżowych wypieków oraz caffe latte (w wersji dla dzieci), które są bardzo popularne we Włoszech. Największą radość sprawiło dzieciom samodzielne przygotowanie włoskiego deseru a'la tiramisu - w wersji z kawą INKĄ. Wszystkie spotkania odbywały się w miłej atmosferze oczywiście w towarzystwie, zawieszonej w klasie, projektowej CHMURKI TOSI. Dzieci bardzo chętnie brały w nich udział. Angażowały się w wykonywanie poszczególnych zadań, a na zakończenie dokonały samooceny w projektowych kartach. Przed nimi ostatni MODUŁ projektu - PODRÓŻOWANIE PO ŚWIECIE.